Laptop & Notebook Bakım Hizmeti

Marka Bağımsız Tüm Laptop Modellerinin Bakım Hizmetlerini Vermekteyiz!

Laptop bakımı hakkında merak ettikleriniz için bizimle irbata geçebilirsiniz!

CPU Termal Macun Değişimi

İşlemcinin (CPU) soğutucu ile maksimum temasının ve ısı iletiminin önemi hayati bir konudur ve bu işlem belirli periyotlarla gerçekleştirilmezse bilgisayarınızın kullanım ömrü hızlı bir şekilde dolacaktır.

GPU Termal Macun Değişimi

Ekran kartları (GPU) işlemcilere (CPU) göre çok daha fazla ısınırlar ve güç harcarlar. Yüksek güç tüketimi ile çalışan herhangi bir ekran kartı (GPU) yeterince soğumaz ise güç tüketimi artacak ve ekran kartının (GPU) performansı düşecektir.

CPU Fan Temizliği

Soğutucuyu yeterince serin tutamayan tamamen toz ve tortu ile kaplanmış bir fan hayal edin. Bilgisayarınızdan istediğiniz verimi tam olarak alamamanıza sebep olacaktır. Fan temizliği özel solüsyonlarla ve özel yağlayıcılar ile yapılmaktadır.

Tam Toz Temizliği

Tüm kasa içerisindeki toz ve kasanın hava sirkülasyon bölgelerine yapışan kalıcı tortular yüzünden bilgisayarınız büyük oranda performans kaybına uğrayacaktır.

Klavye Temizliği

Klavye tuşları toz ve kir saklayan bir yapıya sahiptir. Zamanla klavyenin bozulmasına da sebep olabilecek birikintiler temizlenmez ise butonlarda basmama ve hassasiyet sorunları ortaya çıkar.

termal macun değişimi
termal macun bakımı

Neler Yapıyoruz?

Teknik servisimizde, bilgisayarınızın işlemcisi (CPU) ekran kartı GPU) gibi çiplerin üzerindeki bozulmuş ve artık ısı iletim görevini yerine getiremeyen termal macunları tamamen temizleyerek, yeni ve daha performanslı aynı zamanda ısı iletimi yüksek termal macunlar ile cihazınızı ilk günkü performansına kavuşturuyoruz.

İşlemci soğutucusu üzerindeki termal macunu da tamamen temizliyoruz ve soğutucu fanın temizlik ve yağ bakımlarını yapıyoruz.

Tüm kasayı tozlardan tamamen temizleyerek cihazınızın nefes almasını sağlıyoruz.

bilgisayar bakım

Düzenli Bakım Yapılmayan Cihazda Oluşacak Sorunlar

İşlemci (CPU) ve ekran kartı (GPU) aşırı derecede ısınır ve soğutma sistemi bu ısıyı düşüremez. Bilgisayarınızla birkaç saniyede yapabileceğiz iş için sizi dakikalarca bekletebilir. Bunun sonucunda sıklıkla karşılaştığımız işlemci (CPU) ve ekran kartı (GPU) arızaları meydana gelir.

Aşırı derecede ısınan çip genleşir ve eğilir, pinlerindeki lehimler çatlayarak veri iletimini sağlayamayacak kadar özelliğini kaybeder ve sonunda da çürürler. Soğuk lehim denilen olay tam olarak bu aşamada gerçekleşir. Bunun sonucunda bakımsız ve sürekli kullanılan cihazların veri yolları da onarılamaz hale gelebiliyor.