Toner & Kartuş Değişimi

Tüm marka ve model yazıcılara ait toner ve kartuş bulunur

Yazıcınızın toneri veya kartuşu mu bitti? Doğru adrestesiniz!

Toner Nedir?

Yazıcı, faks ya da fotokopi makinelerinde kullanılan toner, yazı ve görsellerin kağıt üzerine aktarılmasına olanak sağlayan bir çeşit toz mürekkeptir. Tonerin içinde bulunan 8/10 mikronluk partiküller, yazdırma işlemi sırasında 180 ile 200 derece arasında ısınarak kağıt üzerine yapışır ve makineye gönderilen görüntüyü kağıda aktarır. İlk geliştirildiği yıllarda karbon tozundan üretilen tonerler artık polimerden üretiliyor. Böylece hem maliyet düşüyor hem de çok daha yüksek baskı kalitesi sağlanıyor. Tonerlerin içinde, karbon veya polimer dışında pigment, plastik, demir oksit, balmumu, reçine gibi pek çok madde bulunuyor.

Kartuş Nedir?

Kartuş yazıcı, faks ve fotokopi makinelerinde baskıyı sağlayan sıvı mürekkeptir. Yazıcı kartuşu, içerisinde bulunan likit mürekkebin ısıtılması ile istenilen görüntü ya da yazının baskısını almanızı sağlar. Kartuş ile toner her ne kadar aynı amaca hizmet ediyorlarsa da, farklı teknolojilerle kullanılabiliyorlar.

toner nedir
toner ve kartuş değişimi

Bitmeyen Kartuş Nedir?

Bitmeyen kartuş, kartuşta bulunan tank sisteminin, yazıcının dışında yer alması ve hortumlar ile yazıcı içerisinde bulunan kartuşlara bağlanması ile ortaya çıkmış bir terimdir. Mürekkep azaldıkça hortum ile tanklardan çekilir. 100 mililitreye kadar mürekkep içeren bu tanklar yazıcı özelliğine göre 4 veya 5 adet olabilir. 4 tanklı bir yazıcı, ekonomik baskı sistemi ile 3 bin ile 5 bin arasında çıktı verebilir. Diğer tüm kartuşlar gibi, bitmeyen kartuş da lazer yazıcılar için uygun değildir.

toner parcalari

Toner ve Kartuş Değişimi

Toner ve Kartuş Değişimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Lütfen Bizimle İletişime Geçiniz!